Про доступ до публічної інформації

Закон України «Про доступ до публічної інформації»

Закон України «Про доступ до публічної інформації» є одним із основних нормативно-правових актів, які регулюють відносини, пов’язані з отриманням публічної інформації в Україні.

Метою вищеозначеного закону є забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Порядок складання, подання запиту на отримання публічної інформації

Запит на інформацію — це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, яка перебуває у його володінні.

Запит на інформацію може подаватись у будь-якій формі, яку обирає сам запитувач, а саме:

- в усній (особисто за адресою: вул. Архітекторів, 30А, м. Харків, 61174, за телефоном: +38 068 310 8484 (на період дії воєнного стану))

- письмовій (поштова адреса: вул. Архітекторів, 30А, м. Харків, 61174, електронна адреса detestetcentr@ukr.net )

- іншій формі на вибір запитувача (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою)

Запит може бути індивідуальним чи колективним.

Запит на інформацію має містити наступні відомості:

- ім’я (найменування) запитувача, його поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є

- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо

- підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Інформація на запит надається безкоштовно.

У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 № 740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію».

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Інтервал між літерами
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування