У відділі народних інструментів учні школи мають можливість навчатися за шістьома спеціальностями, освоюючи гру на таких інструментах, як баян, акордеон, домра, бандура та гітара.
Досвідчені талановиті педагоги відділу цілеспрямовано працюють над професійною підготовкою юних музикантів, розвиваючи їхні творчі здібності. Разом із навчанням дітей грі на народних інструментах, кожен із них прагне долучити своїх учнів до мистецтва в цілому, прищепити їм любов до музики.
У відділі працюють як молоді педагоги, так і педагоги з великим педагогічним досвідом, що сприятливо впливає на виховний процес, якісний та професійний рівень навчання учнів. Педагоги відділу систематично підвищують рівень методичних знань, активно цікавляться напрацюваннями кращих педагогів міста.
Значний досвід викладання та активної концертної діяльності, велика зацікавленість у передачі своїх знань та майстерності, бажання прищепити дітям непідробний інтерес до музики – ці якості педагогів відділу, помножені на кропітку роботу зі своїми вихованцями, дозволяють отримувати добрі результати.
За час існування школи особлива увага у відділі народних інструментів приділялась таким напрямкам, як ансамблеве та оркестрове виконавство, адже в колективі – це насамперед задоволення від спільного музикування, коли від кожного учасника залежить успіх загального виконання та звучання; коли кожен почувається частиною цілого, відчуваючи радість від причетності до виконавського мистецтва – ці прості, але дуже важливі підходи закладають юним музикантам їхні наставники.
Виступи в концертних міських та обласних програмах, конкурсні та фестивальні перемоги підтверджують дієвість перевірених часом колективних форм навчання.
Ансамбль баяністів та акордеоністів, ансамбль бандуристів, тріо акордеоністів, тріо гітаристів нашої школи успішно виступали на професійних концертних майданчиках, брали участь у концертних програмах міста Харкова та Харківської області.
Гарним прикладом для наслідування учнями завжди була творча діяльність ансамблю викладачів відділу народних інструментів та концертна діяльність викладачів. Їх яскрава виконавська майстерність та концертна діяльність – такий особистий внесок викладачів ДШМ №6 у популяризацію народних інструментів, народної творчості та народно-інструментальної культури загалом.
Родзинкою відділу є оркестр народних інструментів, створений у 2014 році та який став постійним учасником звітних концертів школи й різноманітних творчих проєктів у місті Харкові.